Пиреус Банк МКБ
phone 0 800 30 888 0КОНТАКТ-ЦЕНТР
0 800 30 888 0
Головна   >   Про Піреус Банк   >   Про Групу Піреус Банку

Про Групу Піреус Банку

Група Піреус Банку
Березень 2018
Активи
58,4 млрд. євро
Кредитний портфель
39,8 млрд. євро
Депозити
41,4 млрд. євро
CЕT-1 рейтинг
17,0%
Відділення
597
Кількість співробітників
12,9 тис.
Клієнти
5,2 млн.
Головний офіс знаходиться в Афінах, Греція, нараховуючи близько 13 тис. співробітників у 7 країнах присутності, Група Піреус Банку пропонує повний спектр фінансових послуг і сервісів приблизно 5,2 млн. клієнтам. Загальні активи Групи Піреус Банку складають 58,4 млрд. євро, кредитний портфель становить 39,8 млрд. євро, а обсяг депозитів клієнтів досяг 41,4 млрд. євро (станом на кінець березня 2018 р.).

Країни присутності: Греція, Болгарія, Албанія, Україна. Представництва у Франкфурті (Німеччина), Лондон (Велика Британія). 

Заснований у 1916 році, Піреус Банк а станом на сьогодні Піреус Банк є провідним банком Греції, його частка ринку кредитів складає 30%, депозитів –  29%.  пережив період державного володіння і управління (1975-1991 роки). 1 грудня 1991 Банк був приватизований. З цього часу продовжується стрімкий ріст Групи Піреус Банку,

 Наш розвиток
Поряд із внутрішнім зростанням в період з 1990 року по 2000 рік Піреус Банк зробив серію стратегічних кроків з метою збільшення частки банківського ринку Греції. Так, у 1998 р. Банк поглинув грецьку філію банку Chase Manhattan, придбав контрольний пакет банку Macedonia-Thrace Bank і поглинув спеціалізований банк Credit Lyonnais Hellas. На початку 1999 р. Піреус Банк поглинув Xiosbank і придбав National Westminster Bank Plc в Греції. У червні 2000 р. Піреус Банк об'єднав три свої комерційні банки - Piraeus Bank, Macedonia-Thrace Bank і Xiosbank. У 2002 р. Піреус Банк придбав Грецький Банк Промислового Розвитку (ETBAbank) і поглинув його в грудні 2003 року.

Група Піреус Банку, впроваджуючи стратегію експансії на ринки Південно-Східної Європи і Східного Середземномор'я, досягла угоди про придбання Pater Credit Bank в Румунії (інтегрований в Групу в квітні 2000 року в якості Piraeus Bank Romania SA). В 2005 р. поглинула болгарський Eurobank (перейменований в Piraeus Bank Bulgaria), посиливши свої позиції на ринку Болгарії. У тому ж році Група Піреус Банку увійшла на сербський ринок, купивши Atlas Bank (перейменований в Piraeus Bank Beograd). Нарешті, в 2007 р. Група розширила свою міжнародну присутність в Україні, придбавши Міжнародний Комерційний Банк (перейменований в Піреус Банк МКБ), та на Кіпрі, поглинувши Arab Bank Cypriot (перейменований в Piraeus Bank Cyprus).

У 2012 році Піреус Банк придбав «здорову» частину Сільськогосподарського банку Греції (селективно активи та пасиви) і Geniki Bank, колишні філії Societé Générale. У березні 2013 р. Піреус Банк підписав угоду про придбання грецьких філій Bank of Cyprus, Cyprus Popular Bank і Hellenic Bank. У червні 2013 р. Піреус Банк придбав Millenium Bank Greece, філію BCP. У квітні 2015 Піреус Банк придбав частину "здорових" активів банку Panellinia. Ці угоди стали важливими кроками на шляху реструктуризації грецької банківської системи, в якій Піреус Банк брав участь з самого початку в якості одного з основних учасників.

Сьогодні Піреус Банк успішно завершив зазначені вище банківські операції (за винятком Geniki) в системах і пропонує всім своїм клієнтам унікальний в банківській сфері досвід.

У грудні 2015 року Піреус Банк оголосив про завершення збільшення акціонерного капіталу на загальну суму 2,6 млрд. євро (на умовах заборони переважного придбання акцій існуючими акціонерами; оплати готівкою; збільшення зобов'язань, прирівняних до готівкових, і інших подібних внесків) шляхом випуску 8 672 163 482 нових зареєстрованих бездокументарних акцій з правом голосу. Нові акції було викуплено кваліфікованими інвесторами шляхом приватного розміщення, держателями непереуступаемих розписок в рамках угоди про управління зобов'язаннь і Фондом фінансової стабільності на виконання рішення позачергового генерального збору від 15.11.2015. і згідно з рішенням Правління від 20.11.15 та 02.12.2015. Більш того, з метою покриття частини потреб Піреус Банку в капіталі,що було оцінено в ході ревізії якості активів і стрес-тестів, проведених 31.10.15 Європейським центральним банком за несприятливим сценарієм, банк випустив резервні конвертовані бонди відповідно до закону на користь Грецького фонду стабільності і угоди 36/02.11.15 на суму 0,2 млрд. євро.

Докапіталізація Піреус Банку збільшила загальний капітал Групи на 10 млрд. євро в кінці грудня 2015 року. Загальний показник адекватності капіталу Групи (Tier-1) досяг 17,8% в кінці 2015 року (попередньо для операцій Піреус Банк Кіпру і АТЕ страхування), тоді як комплексний показник адекватності капіталу відповідно до Базель III досяг 16,6%. Відповідно, поточний рівень адекватності капіталу робить Піреус Банк одним з найбільш високо капіталізованих банків в Європі.

Наприкінці жовтня 2017 року Піреус Банк розпочав 5-річний випуск гарантованих облігацій у розмірі 500 млн. євро. переважно через Європейський Інвестиційний Банк, Європейський Інвестиційний Фонд та Європейський Банк Реконструкції та Розвитку. Це перший випуск покритих облігацій Піреус Банку, що було розміщено серед інвесторів. Загальний капітал Групи склав 9,7 млрд. євро на кінець вересня 2017 року. Коефіцієнт основного капіталу Групи 1-го рівня досяг 17,0%, тоді як повноцінний коефіцієнт основного капіталу Базель-III рівня 1-го рівня досяг 16,6%. Відповідно, досягнення такого рівня достатності капіталу робить Піреус Банк одним із найпотужніше капіталізованих банків Європи.

Наша активність

Піреус Банк очолює групу компаній, надаючи усі фінансові та банківські послуги на грецькому ринку (є універсальним банком). Він також володіє виключними технологіями і ноу-хау в галузі надання послуг для малого та середнього бізнесу, в обслуговуванні агросектору, у кредитуванні фізичних осіб та іпотечному кредитуванні, «зеленому» банкінгу, на ринках капіталу в інвестиційній діяльності, лізингу та факторингу. Ці послуги надаються за допомогою загальнонаціональної мережі Групи чисельністю 597 відділеннь та 2 005 банкоматів, а також за допомогою системи інтернет-банкінгу winbank.

Група Піреус Банку налічує 232 відділеня, зосереджених у Південно-Східній Європі та по одному відділенню у Лондоні та Франкфурті.

Цілі та принципи Групи
У Групі Піреус Банку працюють добре підготовлені і досвідчені співробітники. Бачення Групи ґрунтується на постійному розвитку соціальної та відповідальної організації, де кожен співробітник має високу компетентність і з високою мотивацією віддано працює у колективі, застосовуючи різноманітні підходи та підвищуючи ефективність кожною дією. У процесі відбору та освоєння людських ресурсів, з'єднуються об'єктивні критерії і методологія з акцентом на рівні можливості та повагу до людей. Група інвестує у безперервне навчання 12,942 співробітників новаторським методам, а також у їх постійний розвиток. У той же час Група створила таке робоче середовище, в якому підтримуються і заохочуються інновації, обмін ідеями, творчість і командний дух. За допомогою певної системи оцінки, Група підтримує роботу співробітників відповідно до цілей Групи. Також була створена необхідна система визнання і винагороди співробітників, як в індивідуальному порядку, так і на груповому рівні. Група заохочує відкрите спілкування і необхідну підтримку співробітників у різних сферах і аспектах життя, вибудовуючи організацію, в якій акцент робиться одночасно на соціальний та динамічний підхід.

Група Піреус Банку, поєднуючи бізнес і соціальну відповідальність, систематично розвиває свої відносини із соціальними партнерами завдяки діяльності, спрямованої на захист навколишнього середовища і збереження культурної спадщини. Піреус Банк має експертні знання і значну долю ринку в такому напрямку діяльності, як Green Banking («Зелений Банкінг»). У той же час, Фонд культури Групи Піреус Банку (PIOP) займається діяльністю, спрямованою на збереження культурної спадщини, що є частиною корпоративної соціальної відповідальності Групи Піреус Банку. Крім того, Фонд культури управляє низкою тематичних музеїв у Греції, чисельність яких постійно зростає.

Піреус Банк, як один із системних банків Греції, розвиває ініціативи, які підтримують амбітні бізнес-плани і перехід економіки Греції до сучасної моделі сталого розвитку.

Фінансова звітність Детальніше>

За 1-й квартал 2018 р. (pdf-файл англійською мовою, 3,0 Mb)

За 2017 р. (pdf-файл англійською мовою, 2,86 Mb)

Звіт про результати діяльності Піреус Банк Груп за 2016 р.
(pdf-файл англійською мовою, 2,4 Mb)

Звіт про результати діяльності Піреус Банк Груп за 2015 р.
(pdf-файл англійською мовою, 1,72 Mb)

Звіт про результати діяльності Піреус Банк Груп за 2014 р.
(pdf-файл англійською мовою, 1,68 Mb)

Звіт про результати діяльності Піреус Банк Груп за 2013 р.
(pdf-файл англійською мовою, 1,78 Mb)

Звіт про результати діяльності Піреус Банк Груп за 2012 р.
(pdf-файл англійською мовою, 218 Kb)

Звіт про результати діяльності Піреус Банк Груп за 2011 р.
(pdf-файл англійською мовою, 333 Kb)

 Звіт про результати діяльності Піреус Банк Груп за 2010 р.
(pdf-файл англійською мовою, 742 Kb)

 Звіт про результати діяльності Піреус Банк Груп за 2009 р.
(pdf-файл англійською мовою, 525 Kb)

Перейти на сайт Групи

Ви можете замовити зворотний дзвінок і наш фахівець зв'яжеться з Вами у зручний для Вас час:
0 800 30 888 0
(дзвінки зі стаціонарних телефонів безкоштовні в межах України).
Чи знаєте Ви, що...
можна управляти
своїми рахунками,
зателефонувавши
в кол-центр
Наші досягнення
Успішний результат стрес-тесту Піреус Банку, який проводився Європейським центральним банком серед 130 провідних банків Європи, є свідченням сили та надійності Піреус Банку за будь-яких обставин
© 2014 Piraeus Bank
Ліцензія №91 від 17.10.2011
0-800-30-888-0
Дзвiнки зi стацiонарних телефонiв
в межах України безкоштовнi
+38 (044) 495-88-90
для дзвiнкiв з-за кордону
Розробка:
WEBFORMAT
Дизайн:
Beleven