Пиреус Банк МКБ
phone 0 800 30 888 0КОНТАКТ-ЦЕНТР
0 800 30 888 0
Головна   >   Приватним клієнтам   >   Депозити   >   Питання та відповіді
Тематика:

Шановні Клієнти,

Інформуємо, що Верховна Рада України прийняла Закон «Щодо внесення змін до Податкового Кодексу України та деякі інші акти України щодо оподаткування пасивних доходів», відповідно до якого, після підпису Президентом України та офіційного опублікування, з 1 серпня 2014 року вступає в дію оподаткування нарахованих процентів на капітал.

Пропонуємо ознайомитись із переліком питань, що можуть у Вас виникнути, та відповіді на них, що були підготовлені фахівцями нашого банку. Сподіваємося, вони будуть корисними для Вас.

Якщо Вам потрібна додаткова консультація з цього чи будь якого іншого питанні, будь ласка, телефонуйте до Контакт-центру Банку: 0 800 30 888 0.

 

Як відбуватиметься сплата податку? Чи повинен я йти до податкової?

Банк, виступаючи Податковим агентом, буде самостійно нараховувати податок на відсотки, нараховані на суми банківських вкладів (депозитів), а також перераховувати його до бюджету. Переваги для клієнта у тому, що йому не потрібно самостійно контролювати суму податку та проводити оплату, подаючи декларації до Податкової інспекції, виступати платником податку за нього буде Банк.

до запитань

Яка мінімальна сума, що підлягає оподаткуванню?

Мінімальна сума відсотків, що підлягають оподаткуванню, не встановлена. Це означає, що оподаткуванню підлягають нараховані відсотки на всі суми банківських депозитних або поточних рахунків, ощадних (депозитних) сертифікатів, вкладів (депозитів) членів кредитної спілки.

до запитань

За якою ставкою буде стягуватися податок? Чи означає це, що мій дохід за вкладом зменшиться?

Процентна ставка за вкладом залишається та, яка була анонсована у підписаній з Банком угоді, при цьому для виконання норм закону, Банк перерахує 15% податку від суми нарахованих відсотків за вкладом у бюджет. Дана норма закону обов'язкова для виконання у всіх фінансових установах країни.

до запитань

Чи зберігається банківська таємниця?

Сплачуючи податок на нараховані відсотки Банк жодним чином таємницю банківського вкладу не розголошує, адже у податковому розрахунку не зазначатиметься інформація про суму окремого депозиту або поточного рахунку, суму нарахованих відсотків, а також відомостей про фізичну особу - платника податків, якому нараховані відсотки. Тобто, Банком зазначені дані передаватися до органів Державної податкової адміністрації не будуть.

до запитань

Як нараховується податок на доход від депозиту? З якою періодичністю відбувається нарахування і сплата податку на доходи від депозитів?

Податковий агент, тобто Банк зобов'язаний перераховувати консолідовану суму податку, нараховану за звітний місяць, на щомісячній основі.

до запитань

З якої суми сплачується податок? Чи означає це, що сума мого депозиту зменшиться?

Сума депозиту не зменшиться. Податок нараховується і сплачується не з суми депозиту, а тільки з суми нарахованих відсотків, починаючи з 1 серпня 2014 року, тобто фактичного доходу за цим депозитом з 1 серпня 2014 року.

до запитань

Коли закон вступає в дію?

Закон вже прийнятий Верховною Радою України і після його підписання Президентом України набере чинності згідно з існуючою редакціією з 1 серпня 2014 року.

до запитань

Як оподатковуватимуться доходи за депозитами, за якими вже нараховано відсоток з виплатою наприкінці терміну?

Банки очікують додаткові інструкції та роз'яснення з даної ситуації.

до запитань

Як буде нараховуватися податок при достроковому розірванні депозиту?


При достроковому розірванні договору вкладу (депозиту) Банк здійснить перерахунок сум податку, утриманого з відсотків за зниженою процентною ставкою: 2% річних для вкладів у гривні; 1% річних для вкладів у доларах США/євро.

до запитань

Чи торкнеться цей податок нерезидентів України?

Так, нерезиденти-фізичні особи також є платниками цього податку, і Банк також виступає агентом.

до запитань

Наскільки фактично зменшиться прибутковість банківського депозиту?


Дійсно, у результаті введення податку на відсотки, чистий дохід від депозиту, отриманий вкладником, буде менше на 15%, що перераховуються до Державного бюджету. Однак безпосередньо сума депозиту не зачіпається, податок нараховується лише на дохід по депозиту, що є поширеною практикою в європейських країнах.

до запитань

Чи підлягатимуть оподаткуванню доходи від депозитів, що були відкриті задовго до прийняття закону?

У разі набрання чинності Законом з 1 серпня 2014 року, відсотки, нараховані до 1 серпня 2014 на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків, ощадних (депозитних) сертифікатів, вкладів (депозитів) членів кредитної спілки, не підлягають оподаткуванню.

до запитань

Ви можете замовити зворотний дзвінок і наш фахівець зв'яжеться з Вами у зручний для Вас час:
0 800 30 888 0
(дзвінки зі стаціонарних телефонів безкоштовні в межах України).
Чи знаєте Ви, що...
можна управляти
своїми рахунками,
зателефонувавши
в кол-центр
Наші досягнення
Піреус Банк посідає 9 місце з 33 у 3 групі Класифікатора НБУ за розміром активів
© 2014 Piraeus Bank
Ліцензія №91 від 17.10.2011
0-800-30-888-0
Дзвiнки зi стацiонарних телефонiв
в межах України безкоштовнi
+38 (044) 495-88-90
для дзвiнкiв з-за кордону
Розробка:
WEBFORMAT
Дизайн:
Beleven