Меню

Архив новостей
Група Піреус Банку оголосила результати діяльності за 1 квартал 2009 р.
23 Июня 2011

20 травня Група Піреус Банку оголосила в Афінах результати діяльності у 1-му кварталі 2009 р. «Якість активів, достатність капіталу, висока ліквідність та значне стримування видатків з метою подальшого збереження стабільної діяльності банку були нашими ключовими пріоритетами протягом першого кварталу 2009 р. Більше того, ми зробили акцент на сервісі та підтримці наших клієнтів. І наші зусилля принесли результати», – сказав Міхаліс Саллас, голова Ради Директорів та голова Виконавчої Ради Piraeus Bank Group, коментуючи результати діяльності Групи за перші три місяці поточного року.

 

Міхаліс Саллас, голова Ради Директорів та голова Виконавчої Ради Piraeus Bank Group:
«Якість активів, достатність капіталу, висока ліквідність та значне стримування видатків були нашими ключовими пріоритетами протягом першого кварталу 2009 р.»
Загальні активи Piraeus Bank Group на кінець березня 2009 р. склали 53,8 млрд євро, зафіксувавши зростання на 11% у порівнянні з кінцем березня 2008 р. (тобто у річному виразі). За цей же період кредитний портфель Групи зріс на 14% до 38,6 млрд євро, кредити малому та середньому бізнесу – на 20%. Рівень зростання кредитного портфелю відображає постійний фокус Піреус Банку на своїх клієнтах, а також його домінуючі позиції на ринку депозитів.

Депозити та депозитні сертифікати банку зросли на 14% (у порівнянні з 1-м кварталом 2008 р.), склавши понад 31 млрд євро, причому строкові депозити збільшились на 27%.

Коефіцієнт достатності капіталу, включаючи прибуток першого кварталу 2009 р., залишився на рівні 10,0%, показник достатності капіталу першого рівня становив 8,1%. З урахуванням зростання капіталу Піреус Банку на 370 млн євро за рахунок викупу урядом Греції додаткової емісії привілейованих акцій банку (процедура збільшення капіталу завершилась 22.05.2009) коефіцієнти достатності капіталу склали відповідно 10,9% та 8,9%. Ці показники є одними з найвищих на європейському банківському ринку, що свідчить про міцний фінансовий стан Піреус Банку.

Станом на 31.03.2009 загальний капітал Piraeus Bank Group становив 3,1 млрд євро, показавши незначний ріст у порівнянні з кінцем минулого року.

Як свідчать фінансові результати першого кварталу, не зважаючи на складні зовнішні чинники, діяльність Групи Піреус Банку лишається прибутковою. Прибуток до оподаткування та формування резервів Групи у першому кварталі 2009 р. склав 149 млн євро. Чистий процентний дохід досяг 255 млн євро.

Коментуючи прибутковість бізнесу Piraeus Bank Group, її керівник Міхаліс Саллас відзначив: «Оскільки перші ознаки відродження впевненності у світовій економіці стають все помітнішими, грошовий ринок та ринок капіталу поступово нормалізуються, і відсоткові ставки повертаються до раціональних рівнів. Це дозволяє нам прогнозувати покращення прибутковості у наступні квартали».

 Завантажити звіт про результати діяльності групи за 1 квартал 2009 р. (pdf-файл англійською мовою, 225 Kb).

Довідка. Піреус Банк є однією з провідних фінансових установ Південної та Східної Європи з активами 53,8 млрд євро станом на кінець березня 2009 р. Заснований у 1916 році, Піреус Банк сьогодні представлений у Греції, Україні, Румунії, Болгарії, Єгипті, Албанії, Сербії, Кіпрі, а також у світових фінансових центрах – у Нью-Йорку та Лондоні. Piraeus Bank S.A. є головною установою Групи Піреус Банку (Piraeus Bank Group); до Групи входять 9 банків та 21 компанія, які надають повний спектр фінансових послуг. У Групі працюють 14 000 чоловік.

ВАТ «Піреус Банк МКБ» є правонабувачем ВАТ «Міжнародний комерційний банк» – українського банку, який був придбаний Піреус Банком у вересні 2007 р. Філіальна мережа Піреус Банку в Україні охоплює 14 регіонів країни.

Піреус Банк є членом Асоціації українських банків (АУБ) та учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Прес-служба Піреус Банку в Україні
Андрій Сахно
Тел./Факс: +38(044)495-8888
e-mail: asakhno@piraeusbank.ua