Пиреус Банк МКБ
phone 0 800 30 888 0КОНТАКТ-ЦЕНТР
0 800 30 888 0
Головна   >   Про Піреус Банк   >   Про Групу Піреус Банку

Про Групу Піреус Банку

ХТО МИ

Piraeus Financial Holdings S.A. — фінансова холдингова компанія, зареєстрована на Афінській фондовій біржі і материнська компанія банківської установи «Piraeus Bank S.A.»

Після корпоративної трансформації від 30 грудня 2020 року, банківські операції були повністю передані новій дочірній банківській компанії (Piraeus Bank S.A.). Певна діяльність небанківського сектору залишається за материнською компанією Групи, що трансформувалася у фінансову холдингову компанію, зареєстровану на Афінській фондовій біржі (Piraeus Financial Holdings S.A.).

 

Ключовою дочірньою компанією Piraeus Financial Holdings S.A. є Piraeus Bank S.A. з головним офісом в Афінах, котра генерує 95% доходів Групи та налічує близько 9,9 тисяч співробітників. Піреус Банк пропонує повний спектр фінансових продуктів і послуг 5,5 млн клієнтів у Греції. Сукупні активи Групи становили 75 млрд євро (на 30.06.2021 р.).

Група Піреус Банку в Греції / червень 2021 р.

Кредитний портфель
33,2 млрд євроо
Депозити
51,2 млрд євро
Відділення
474
Кількість співробітників
9,8 тис осіб
Клієнти
5,5 млн
ATM
1 884

 

 

 

Піреус Банк засновано у 1916 році. На сьогодні він є провідним банком Греції: частка ринку кредитів становить 30% і депозитів 29%.

Банк прагне відігравати провідну роль в економіці Греції, активно підтримуючи економічну діяльність та зосереджуючись на зовнішньому світі шляхом надання спеціалізованих індивідуальних рішень та послуг високого рівня своїм клієнтам.

Основними цілями Піреус Банку є: (а) підвищення джерел доходів та операційної ефективності для забезпечення стійкої прибутковості, (б) поліпшення якості активів шляхом послідовного виконання плану зменшення обсягів непрацюючих активів 2021 року, (с) подальше посилення банківських резервів та (d) розширення кредитування для підтримки економічного відновлення країни

У 2020 році нам вдалося подолати низку труднощів, досягнувши важливих результатів, які заклали основи подальшої діяльності Піреус Банку.

План «Схід сонця» (Sunrise Plan), оголошений у березні 2021 року, складається з низки знакових операцій, які остаточно нормалізують баланс Піреусу та підтримають привабливі фінансові перспективи, які спираються на стійке зростання прибутку. Протягом першої половини 2021 року ми досягли значного прогресу за всіма аспектами виконання Плану «Схід сонця».

Збільшення акціонерного капіталу на 1,4 млрд євро, яке було завершено наприкінці квітня 2021 року, було великим успіхом, а інвестори перевищили заплановану підписку більш ніж у три рази. Крім того, у червні 2021 року компанія Piraeus Financial Holdings успішно здійснила випуск свого першого інструменту Додаткового рівня 1 на суму 600 млн євро. Ці досягнення демонструють, що інвестори вірять у наш план, а також у перспективи економіки Греції. До того ж із додаткових нерозбавляючих капітальних акцій на суму в 1 млрд євро у нашому плані, 0,8 млрд євро забезпечені, а забезпечення решти 0,2 млрд євро очікується до 4-го кварталу 2021 року.

У контексті плану очищення від непрацюючих активів, у червні 2021 року компанія Piraeus Financial Holdings оголосила, що досягла остаточних домовленостей щодо продажу портфеля непрацюючих активів Sunrise 1 на суму 7,2 млрд євро валової балансової вартості, при цьому у липні 2021 року були завершені операції Phoenix-Vega на суму 7 млрд євро.

Зменшення обсягів непрацюючих активів за перші шість місяців року досягло 13,5 млрд євро завдяки операціям HAPS у Phoenix, Vega та Sunrise 1, а також власним операціям, при цьому коефіцієнт непрацюючих активів у Piraeus радикально знизився до 23% у червні 2021 року з 46% у березні 2021 року. За умови отримання необхідних ухвалень, кредити у рамках сек’юритизації Sunrise 1, як очікується, будуть списані з консолідованого балансу компанії Piraeus Financial Holdings у другій половині 2021 року.

План зменшення обсягів непрацюючих активів успішно виконується і спрямований на досягнення коефіцієнта непрацюючих активів, вираженого однозначним числом, до початку 2022 року, що дозволить нам досягти рентабельності матеріального капіталу вище 10% у середньостроковій перспективі.

НАШ КУРС

Піреус Банк засновано у 1916 році. Завдяки стрімкому росту розміру та масштабів діяльності, він став провідним банком Греції, частка ринку кредитів становить 30%  і депозитів 29%. Поряд із органічним зростанням, Піреус Банк здійснив низку стратегічних придбань та поглинань, спрямованих на те, щоб забезпечити собі потужну присутність на місцевому ринку.

Так, у 1998 році Банк поглинув грецьку філію банку Chase Manhattan, придбав контрольний пакет акцій банку Macedonia-Thrace Bank і поглинув спеціалізований банк Credit Lyonnais Hellas. На початку 1999 року Банк придбав Xiosbank і поглинув грецьку філію National Westminster Bank Plc. У червні 2000 року Піреус Банк об’єднав у Греції свої два комерційні банки – Macedonia-Thrace Bank та Xiosbank. У 2002 році Піреус Банк придбав Грецький банк промислового розвитку (ETVAbank), який було поглинуто ним у грудні 2003 року.

У 2012 році Піреус Банк придбав «здорову» частину Сільськогосподарського банку Греції (вибірково активи та пасиви) та Geniki Bank, колишній дочірній банк Societe Generale. У березні 2013 року Піреус Банк придбав грецькі філії банків Bank of Cyprus, Cyprus Popular Bank та Hellenic Bank. У червні 2013 року Піреус Банк придбав Millennium Bank Greece, дочірній банк BCP. У квітні 2015 року Піреус Банк придбав виділену частину «здорових» активів банку Panellinia Bank. Ці угоди стали важливими кроками на шляху реструктуризації банківської системи Греції, в якій Піреус Банк брав участь із самого початку в якості одного з основних учасників.

2017 рік став важливим перехідним періодом для Піреус Банку. З фінансової точки зору це був рік, який відзначився стабілізацією фінансового стану банку. Швидших темпів набуло покращення ліквідності та якості активів, що стало помітним за усіма фінансовими показниками. На інституційному рівні рік ознаменувався завершенням формування Ради директорів у зміненому складі, приєднанням нових членів, що мають міжнародний досвід у фінансовій сфері, та посиленням корпоративного управління банку, відповідно до передової міжнародної практики та регуляторних норм. Водночас, Піреус Банк влив «свіжу кров» у вище керівництво, посиливши керівний склад. 2017 рік ознаменувався призначенням на посаду генерального директора Хрістоса Мегалу (Christos Megalou) у квітні 2017 року. Проведене Банком інституційне розмежування роздрібної банківської діяльності та інвестиційних операцій забезпечує подальше посилення та можливість продовження діяльності на безперервній основі, в інтересах наших акціонерів, клієнтів та працівників.

На цей момент Піреус Банк володіє необхідними ноу-хау, досвідом і рішучістю, щоб реагувати на сучасні виклики та утримувати вигідне положення на ринку, дотримуючись високих вимог операційного та корпоративного управління, що випливають зі стандартів передової практики, існуючої нормативно-правової бази та рекомендацій ЄЦБ.

Коефіцієнт загального регулятивного капіталу становив 16,1% з використанням поетапного підходу, а коефіцієнт нормативного базового капіталу першого рівня CET1 - 14,1%.

Піреус Банк у контексті планування своєї господарської діяльності зосереджується на всіх потенціалах та можливостях відновлення. Основними цілями Піреус Банку є: (а) підвищення джерел доходів та операційної ефективності для забезпечення стійкої прибутковості, (б) поліпшення якості активів шляхом послідовного виконання плану зменшення обсягів невиконання ризиків до 2021 року, (с) подальшого посилення резервів капіталу та (d) розширення кредитування для підтримки економічного відновлення країни.

Банк прагне відігравати провідну роль у перезавантаженні та розвитку економіки Греції, активно підтримуючи економічну діяльність та зосереджуючись на зовнішньому світі шляхом надання спеціалізованих індивідуальних рішень та послуг високого рівня своїм клієнтам.

ЧИМ МИ ЗАЙМАЄМОСЯ

На сьогоднішній день Піреус Банк очолює групу компаній, які охоплюють всі сфери фінансової діяльності на ринку Греції (є універсальним банком). Піреус Банк є найбільшим банком Греції і надає широкий спектр фінансових продуктів і послуг приблизно 5,5 млн. клієнтів.

Сьогодні ми посідаємо перше місце у сфері фінансування бізнесу, володіючи часткою ринку у розмірі 32% та маючи сальдо в розмірі близько 31 млрд. євро. Крім того, ми підтримуємо клієнтські відносини з 85% найважливіших малих і середніх підприємств Греції. Піреус Банк володіє особливим ноу-хау в галузі надання послуг для малого і середнього бізнесу, в обслуговуванні агросектору, у кредитуванні фізичних осіб та іпотечному кредитуванні, «зеленому» банкінгу, на ринках капіталу та в інвестиційній діяльності, а також лізингу та факторингу.

Ці послуги надаються за допомогою загальнонаціональної мережі чисельністю близько 484 відділень та 1888 банкоматів, а також за допомогою інноваційної системи інтернет-банкінгу winbank.

Маючи на меті асоціювати себе із забезпеченням найвищих стандартів обслуговування клієнтів, Піреус Банк запроваджує найсучасніші міжнародні інновації та технологічні рішення. У зв’язку з цим було створено відділення автоматизованого електронного обслуговування, відоме під назвою «електронне відділення», яке працює з 2016 року. Це абсолютно нове поняття для грецького ринку. На сьогодні Піреус Банк має 6 електронних відділень, в яких операції проводяться оперативно, зручно та безпечно.

В ЧОМУ ПОЛЯГАЮТЬ НАШІ ПРИНЦИПИ

Піреус Банк створив єдину культуру та колективне мислення, що засновані на принципах підзвітності, меритократії та прозорості, прагнучи стати стовпом стабільності для грецької економіки, стимулювати зростання та сприяти інноваціям. Зосереджуючись на тому, щоб залишити позитивний довготривалий слід у суспільстві і принести користь нашим клієнтам, нашим співробітникам, нашим акціонерам і суспільству в цілому, Піреус Банк прагне постійно створювати цінність, кидати виклик кордонам, радувати своїх клієнтів і будувати відносини довіри.

Визнаючи основну роль людських ресурсів у досягненні корпоративних стратегічних цілей та управлінні викликами, Група Піреус Банку інвестує у створення міцних відносин зі своїми працівниками, постійно покращуючи умови роботи та мінімізуючи ризики. Група працює над створенням сучасних умов роботи, що сприяють відкритому спілкуванню, високій ефективності роботи та особистісному розвитку її персоналу. Поряд із цим Група намагається розробляти і реалізовувати політику, що сприяє формуванню етичних засад, довіри, відданості, командного духу та прийняттю різноманітності на робочому місці. Чисельність персоналу Піреус Банку складає 10,9 тис. працівників. Піреус Банк є одним із найбільших роботодавців у Греції.

Піреус Банк вважає своїм обов’язком інтегрувати соціальні, екологічні та культурні аспекти в свою ділову практику і бере на себе ініціативи, що виходять за рамки юридичних зобов’язань, з метою підвищення соціального добробуту та сталого розвитку.

У рамках своєї діяльності Група сприяє регулярному спілкуванню із зацікавленими сторонами, щоб задовольнити їхні потреби та очікування, а також оперативно та ефективно реагувати на проблеми, що їх стосуються. Основними пріоритетами Групи є використання нових технологій, повага до прав людини, забезпечення можливості працевлаштування, охорона навколишнього середовища, розвиток культури, а також питання, пов’язані з корпоративним управлінням, фінансовою ефективністю та управлінням ризиками.

Піреус Банк, як перший банк у Греції, впроваджує інновації і пропонує рішення та механізми реалізації, що допомагають нашій економіці та бізнесу відновити свої темпи і відкрити стійкі шляхи створення цінності на майбутнє.


Фінансова звітність Детальніше> 

Перейти на сайт Групи

Ви можете замовити зворотний дзвінок і наш фахівець зв'яжеться з Вами у зручний для Вас час:
0 800 30 888 0
(дзвінки безкоштовні в межах України).
Наші досягнення
Піреус Банк посів друге місце у ТОП-15 рейтингу надійності середніх і невеликих банків. Рейтинг представлено виданням «Гроші» (№2 (425) від 22.02.2021)
© 2014-2021 Piraeus Bank
Ліцензія
Витяг з Державного реєстру банків №ДРБ-000024 від 16.08.2021
0-800-30-888-0
Дзвiнки в межах України безкоштовнi
+38 (044) 495-88-90
для дзвiнкiв з-за кордону
Дизайн:
Beleven