Меню

Архів новин
Інформація про нові встановлені обмеження щодо гривневих карткових рахунків та операцій, які проводяться за кордоном
05 Серпня 2022

Шановні клієнти,

21 липня 2022 року Національний банк України запровадив зміни щодо операцій, які проводяться за кордоном (за межами території України) за картками та рахунками у гривнях (UAH). Ці нові обмеження стосуються лише операцій, які здійснюються за кордоном з карток та рахунків у гривнях, а карток та рахунків в іноземній валюті ці обмеження не стосуються. А саме:

Для зняття готівки за кордоном за платіжними картками у гривні:

  • Еквівалент 12 500 грн. в іноземній валюті на 7 днів з моменту першого зняття. Невикористаний ліміт не накопичується.

Для покупок за кордоном за платіжними картками у гривні:

Оновлення від 01.09.2022 р.:

Завдяки доопрацюванням на боці Банку, з 01 вересня 2022 року, описаний нижче поділ на 80 тис. грн. на покупки в офф-лайн та 20 тис. грн. ліміту на онлайн операції стає неактуальний, всі операції безготівкових розрахунків відтепер будуть контролюватися за єдиним лімітом в 100 тис. грн. на місяць.

  • Еквівалент 80 000 грн. за календарний місяць для операцій у POS-терміналах (з присутністю платіжної картки або з використанням технології NFC у телефоні), покупки в Інтернеті, захищені повним 3D Secure* та рекурентні платежі**.
  • Еквівалент 20 000 грн. за календарний місяць для інших типів онлайн-операцій.

 

*Інтернет-операції з 3D Secure.

3D Secure – це протокол захисту транзакцій онлайн-платежів за товари та послуги. Завдяки цьому протоколу забезпечується додатковий рівень ідентифікації власників платіжних карток шляхом введення одноразового пароля, отриманого по SMS. Повний 3D Secure означає, що операція здійснюється за цим протоколом як на стороні сайту, так і зі сторони Банку. Якщо сайт підтримує безпечні платежі 3DS, на це вказує напис: Verified by Visa (VbV) або MasterCard Secure Code. З боку Банку всі карти, на яких активовано послугу смс-сповіщення, підключено до технології 3DS.

 

** Рекурентні платежі.

Це регулярні та періодичні безакцептні списання певної суми з банківської картки без підтвердження її власника (передплачені платежі, автоматичні платежі, абонентські платежі тощо). Тобто, разові налаштовані платежі, які виконуються автоматично, без обов'язкового підтвердження від платника.